טיפים לאיתור נזילות

המפתח להתנהלות נכונה ולמניעת נזק במקרה של נזילות הוא איתור מוקדם. ככל שתהיו ערניים יותר ותאתרו את הנזילה מוקדם יותר כך תאתרו נזילות בעודן קטנות ותמנעו לעצמכם פגיעה ברכוש והוצאות כלכליות מיותרות:

  • בדקו את מד המים בלילה כשכבר אין שימוש במים ועל הבוקר לפני השימוש במים. אם המספר גדל ולא היה במהלך הלילה שימוש במים, סימן שיש נזילה סמויה שגורמת לבזבוז מים גם ללא שימוש. בדרך זו גם ניתן לבדוק בדיוק כמה מים התבזבזו ולפי נתון זה להבין האם מדובר בנזילה קטנה או גדולה.
  • הסירו מהקיר תמונות וחפצים אשר מסתירים את הקיר ובחנו את מצב הקירות. לעיתים מאחוריהם מסתתרת עדות להימצאות נזילה כנו סימני התקלפות, עובש או סימני רטיבות ראשוניים.
  • סגרו את כל הברזים בבית ובדקו את השיבר הראשי – אם השעון ממשיך להסתובב בוודאות קיימת נזילה. אך אם יש עדות לנזילה בבית והשעון לא מסתובב, כנראה שמדובר באיטום לקוי או בבעיה פשוטה יותר מנזילה.
  • מהרו ואל תהיו שאננים. אם יש לכם חשש לדליפה אל תמתינו. במקרה של נזילות זמן שווה כסך וככל שתמתינו הנזילה תהפוך משמעותית יותר ומחיר התיקון יהיה גבוה יותר.
  • תהיו ממוקדים. איתור נזילה מדויק ימנע לכם פגיעה סביבתית, לכלוך והרס מיותר בבית ובסביבתו. הזמנה של מומחה לאיתור נזילות אשר מגיע עם ציוד משוכלל תעלה לכם פחות מאשר תיקון הנזק שעלול להיגרם לכם ותפתור לכם את הבעיה מהר יותר.
  • נצלו את הטכנולוגיה הקיימת בשוק – תחום איתור הנזילות מתקדם ומתפתח כל הזמן. קיים היום ציוד טכנולוגי משוכלל אשר מאתר נזילות באופן מהיר ומדויק כמו לדוגמא מצלמה טרמית לאיתור נזילות. המצלמה הטרמית מיועדת לאיתור נזילות אשר לא נראות כלפי חוץ במערכת של הצנרת הפנימית והחיצונית. הבדיקה מתבצעת על ידי מומחה אשר מבצע סריקה של כל הצנרת במבנה אשר בוחנת את השטח על פי המדד של הפרשי טמפרטורה. במקרה של הימצאות נזילה, ייווצר שינוי בטמפרטורה באזור של מקור הנזילה. עם סיום הבדיקה יפיק המומחה דו"ח מפורט המציג את מקור הנזילה, הסיבות לקיומה והמלצה לטיפול.
  • התמודדו נכון עם מצבי חירום – לעיתים הנזילה הינה מצב חירום של ממש שמחייב טיפול מידי ולא סובל שום דיחוי, לדוגמא טפטוף בלתי נפסק שאין דרך למנוע אותו אלא רק על ידי השבתת המים בכל הבית/המבנה. במקרה כזה איתור הנזילה באמצעות מצלמה טרמית יוביל אתכם במהירות ישירות אל מוקד הבעיה כך שתוכלו לטפל בה באופן מידי ללא בזבוז זמן יקר.
  • תהיו יעילים – כאשר מדובר בבתים גדולים או במבנים גדולים בהם נדרש איתור של נזילה, התהליך עלול לקח זמן רב ולכן רצוי לבצע את הבדיקה באמצעות מצלמה טרמית אשר מיועדת לסריקת שטחים גדולים בזמן קצר ומאפשרת תוצאות מהירות, כך שנחסך איבוד זמן יקר ומתאפשר מענה מהיר ויעיל לבעיה.
  • תהיו חכמים – כאשר אתם קונים נכס יד שניה אתם אומנם רואים אותו בעיניים אך עולם שלם מסתתר בתוך הקירות ומתחת לרצפה. כל מערכת הצנרת הינה סמויה ונסתרת מעיניכם כך שאתם עלולים לקנות נכס ולגלות בהמשך בעיות חמורות. על מנת להימנע ממצב כזה, מומלץ להיעזר במומחה לאיתור מצלמות באמצעות מצלמה טרמית אשר בזמן קצר יבצע סריקה ויגלה לכם מה מצב הצנרת, האם ישנן בעיות או קיימים ליקויים אשר מצריכים טיפול והוצאות כספיות נוספות. גם במקרים של קניית נכס חדש רצוי לבצע בדיקה מקיפה באמצעות מצלמה טרמית על מנת לבדוק את טיב הצנרת שהקבלן סיפק לכם ועל מנת לוודא שהעבודה בוצעה כראוי על פי התקנים וללא ליקויים.