עיצוב הבית לאחר שיפוץ בהתאמה אישית

סיימתם לשפץ את הבית, וכל שנותר לכם זה לסיים את עיצוב הפנים בהתאם לטעם האישי שלכם ולהתחיל ליהנות מחיי רווחה בבית היפה והמחודש שלכם. אבל איך מתחילים? זו נראית משימה די מפחידה, לעצב את הבית בעיצוב מותאם אישית. ואכן, מדובר במשימה מורכבת שננסה לפשט במאמר זה באמצעות מספר רעיונות.

עיצוב מותאם אישית של בית לאחר שיפוץ, אינו שונה מעיצוב של בית חדש. מתחילים מאפס. המטרה היא ליצור בית פונקציונלי ואסתטי שישקף את אורח החיים שלכם. בית משופע ברעיונות ובטעם שלכם, עם פריטים ייחודיים שאין לאף אחד אחר, כמו אותן יצירות פיסוליות שניתן ליצור היום בעזרת מדפסת תלת מימד.

בעת עיצוב הבית, אחד הדברים המאתגרים ביותר הוא היכולת לעצב בית שלא רק ייראה יפה, אלא גם יותאם לאישיות שלכם. כדי לעצב בית שמשקף אתכם, קחו בחשבון את הרעיונות הבאים:

  1. התחילו במענה לשאלות הבאות

בהמולת חיי היום יום, רק לעתים רחוקות, אם בכלל, אנחנו מקדישים זמן מחשבה למה מניע אותנו. רובנו פשוט לא מחוברים למה שמעורר אותנו, מאיר אותנו, או גורם לנו להרגיש שלווים ומאושרים יום אחרי יום.

כשאתם עסוקים בעיצוב מותאם אישית של הבית, שאלו את עצמכם:

  • מה אני מעריך בחיים?
  • מה גורם לי להרגיש עליזות, ערנות ומה מעורר בי השראה?
  • אילו דברים, מקומות או פעילויות גורמים לי לתחושה של נינוחות ורוגע?

האם אתם אוהבים לגלוש בים, לרקוד סלסה או ריקודי עם? האם אתם אוהבים לטייל, לנגן בגיטרה או לטייל בעולם? ואולי אתם מאמינים במדיטציה, מתעניינים בספרים רוחניים או חובבי כדורגל אירופי? מה שזה לא יהיה, החיבור עם הדברים האהובים עליכם, הוא השראה מושלמת ליצירת בית אידיאלי ומלא אושר משלכם.

רעיון: אל תסתירו את התחביב שלכם, גם אם זה לא פריט מסורתי שיפאר את הבית. לדוגמה, שילוב של אופניים על הקיר הסמוך לנישה עם מדפים, יהפוך את החדר לכיפי ולפונקציונלי. מדפים מותאמים אישית, אשר צבועים בגוון של האופניים, יעניקו תחושה של עיצוב עכשווי ואנרגטי.

  1. ליצור חזון שידריך את עיצוב הבית

ברגע שיש לכם מקור השראה כלשהו, צרו לוח חזון בכול דרך שתרצו. זו דרך מצוינת להתעמק בנושאים עיצוביים באופן מוחשי. כשאתם יוצרים לוח חזון, כדאי לכלול בו תמונות,  פריטים או כל דבר שיגרום לכם לתחושה טובה.

אתם יכולים ליצור אוסף דיגיטלי של פריטי השראה, או ללכת בדרך הישנה ולהכין לוח פיזי שבו  תנעצו בסיכות את פרטי השראה כמו תמונות וגזרי עיתונות.

ברגע שהחזון עומד מוחשי לנגד עיניכם, זה הזמן למצוא את הפריטים המיוחדים שיבטאו את הדברים שאתם אוהבים.

אבל אל תרגישו לחוצים להפוך את הבית בין לילה לכליל השלמות. החלו בחלק אחד שמעורר בכם השראה, כמו יצירת אומנות כלשהי, או בהוספה מעת לעת ולאורך זמן, של פריטים קטנים לא יקרים, שיעניקו עניין עיצובי כלשהו למרחב החדר, מבלי להיכנס להוצאות כספיות גבוהות מדי.

רעיון: קולאז׳ יצירתי על גבי לוח גדול מאחורי שולחן המחשב בחלל מואר ומאוורר, יתרום לחלל מעוצב להפליא. האווירה המשעשעת של הקולאז׳ תהפוך את לוח הקיר לפריט עיצובי כשלעצמו. רעיון זה בולט מאוד מצד אחד, אך מצריך השקעה פיננסית מזערית מצד שני.

  1. שלבו פריטים טבעיים עם ווייב מעולה

שלבו בחלל פריטים שיוסיפו ארגיה חיובית ויגרמו לתחושה מדהימה כאשר אתם נמצאים בחדר. זה כמו ליצור לעצמכם מערכת אקולוגית עם ווייב מעולה משלה.

שילוב של צמחים מכול סוג שהוא, הוא דרך נהדרת להכנסת אנרגיה תוססת בכול חדר. עלים ירוקים ופרחים ססגוניים יביאו צבע ומרקם שיאזנו כמעט כל חדר, תוך הוספת חיות מוחשית ביותר.

רובנו מרגישים מאושרים ונינוחים כאשר אנחנו מבלים בחיק הטבע. לכן, הוספת צמחים היא דרך מסוימת להוסיף קצת אנרגיה טבעית לבית. בין אם מדובר בעשבי תיבול על אדן חלון המטבח או צמח רחב עלים וגדול בסלון. הוספת צמח טבעי תמיד תצליח להוסיף חיות לבית שלכם.

בנוסף לצמחים, אפשר להשתמש בגבישים ובקריסטלים שיוסיפו מגע של הטבע, יופי וקפריזיות לבית. תצורות סלע מדהימות אלה מגיעות ממעמקי האדמה, כך שלעולם לא תמצאו גביש אחד דומה למשנהו. בין אם תשתמשו בגבישים אלה להרגעה ובין אם לעיצוב, הגבישים הם אלמנטים טבעיים ויפהפיים לשיפור ההנאה מהבית.