פנלים מבודדים לבנייה קלה ומתקדמת

המאפיין העיקרי של הבנייה הקלה כיום הוא שילובן של טכנולוגיות מתקדמות אשר מאפשרות הכנה מוקדמת של תהליך הבנייה במפעל. הכוונה היא לייצור חלקי בניין מודולריים אשר מורכבים באופן הסופי באתר הבנייה. לטכנולוגית הבנייה הקלה יתרונות רבים ומגוונים ביניהם בדיקה ובקרה משמעותיות יותר על חומרי הגלם ועל תהליך הבנייה כולו, הפחתה בזיהום האוויר שכן חלק מהתהליך מתבצע במפעל ולא באוויר הפתוח, בנייה מהירה יותר בכ – 30 אחוז מהבנייה הרגילה ועלויות נמוכות יותר. כך שהבנייה הקלה הופכת לאיכותית, יעילה וירוקה יותר. בראש טכנולוגיית הבנייה הקלה ניצבים הפנלים המבודדים והם אלו שמאפשרים את קיומה של הטכנולוגיה הלכה למעשה. הפנלים המבודדים הם למעשה התחליף המודרני והמתקדם לבלוקים והבטון של הבניה הקלאסית והודות להם הבנייה הקלה מעניקה בידוד גבוה המאפשר חיסכון משמעותי בחשמל.

 

מהם פנלים מבודדים?

 

הפנלים המבודדים הם פלטות גדולות המיוצרות בהרכבים שונים ומיועדות לחיפוי של מבנים. הפנלים מיוצרים בטכנולוגיה מתקדמת ביותר ועשויים מחומרים קשיחים כמו פח מגולוון ומילויים שונים כאשר לכל אחד ייעוד שונה. הם כוללים שתי שכבות של פח מגולוון ובעלי שכבת מילוי של פוליסטירן מוקצף המוכר בשם קל-קר.

ישנם סוגים שונים של פנלים מבודדים כאשר הבולטים ביותר הם:

  1. פאנלים עם מילוי פוליאוריטן בהזרקה רציפה (לא הדבקה) המיועדים לגגות קירות וקירור. פאנל זה כולל שתי שכבות פח – ביניהם פוליאוריטן מוקצף.

פח תחתון – מלבני מגולוון וצבוע בתנור בעובי משתנה.

פח עליון – בעל חמש צלעות, מגולוון וצבוע בתנור בעובי משתנה.

  1. פאנלים עם מילוי פוליסטירן (קלקר) המיועדים לגגות קירות וקירור. הפנל עשוי משתי שכבות פח – ביניהן מודבק פוליסטרן (קלקר). פח תחתון – מלבני מגולוון וצבוע בתנור בעובי משתנה. פח עליון – חמש צלעות, מגולוון וצבוע בתנור בעובי משתנה. עובי פנל (מ״מ): 50, 60, 75, 80, 100. הפוליסטירן הוא חסר צבע ומוצק ומשמש בעיקר לבידוד תרמי. הוא לא פולט רעלים ולכן מומלץ מאד לשימוש. כיום משתמשים בפנלים מבודדים הכוללים פוליסטירן בעיקר לסגירה חיצונית של מסעדות ובתי קפה, סגירת מרפסות בבתים, בניית חדרים על הגג ועוד.
  2. פאנלים עם מילוי צמר סלעים המיועדים לגגות וקירות – פאנל זה מורכב משתי שכבות פח כשביניהן מודבק צמר סלעים דחוס (110-120 ק״ג/מ3). פח תחתון – מלבני מגולוון וצבוע בתנור בעובי משתנה. פח עליון – חמש צלעות, מגולוון וצבוע בתנור בעובי משתנה. הפנל מגיע בעובי משתנה: עובי פנל (מ״מ): 50, 60, 75, 80, 100. פנלים טרמים הממולאים בצמר סלעים עמידים מאד לאורך שנים מאחר שצמר הסלעים לא משנה את צורתו לאורך זמן ועמיד ביותר בפני מזיקים שונים.

 

הפח המגולוון מאפשר את הבידוד ההרמטי מפני חום או קור כך שמתאפשרת שמירה על טמפרטורה נעימה בתוך המבנה גם בחורף וגם בקיץ ומילוי הפוליסטירן לדוגמא, מאפשר בידוד גבוה מרעשים חיצוניים חזקים.

שימוש בתעשייה עם פנלים מבודדים מתאים היום לכל סוגי הבנייה – תעשייתית ופרטית. בין אם אתם בונים בית חדש, משדרגים או מגדילים את הבית הקיים, שימוש בפנלים המבודדים יהפוך את תהליך הבנייה שלכם למהיר, קל ויעל יותר. ניתן עוד טרם תחילת הבנייה ליהנות מיתרונות הפנלים המבודדים ולתכנן את המבנה לפרטי פרטים באופן ממוחשב, תוך שימוש בפנלים בעלי סגנונות וייעודים שונים בהתאם לייעוד המבנה ובהתאמה מושלמת לצורכי הדיירים העתידיים. כך שתהליך הבנייה יתבצע באופן מיטבי ביותר ולאחר מכן עם הכניסה לבית, תוכלו ליהנות מהיתרונות הרבים של הפנלים במשך שנים רבות.