תנו לעובדים קצת שקט – מחיצות אקוסטיות למשרדים

בשנים האחרונות אנו חווים יותר ויותר שינויים משמעותיים בארגון מקומות העבודה. אחד השינויים המשמעותיים ביותר הוא עיצוב מקומות עבודה כחלל פתוח ושיתופי, עבודה משתופת וזורמת.

לעומת החלוקה הקונבנציונלית של העשורים הקודמים עם משרדים סגורים ומעט שטח משותף, הדגש היום על החלל המשותף ולעתים אף כולל בתוכו גם את ההנהלה לצורך יצירת אווירת עבודה שונה ונטולת מניירות בכדי להגביר את תפוקת העבודה. בנוסף לחברות הייטק או סטארט אפ שבדרך כלל שואפות לחללים בסגנון פתוח, ישנו גם תחום נוסף חדש והוא חללי עבודה משותפים לעצמאים ובעלי עסקים קטנים שרוצים לחוות את חווית העבודה המשותפת, להנות מיתרונותיה המפרים אך גם להמשיך ולקדם את עסקיהם.

יתרונות העבודה בחלל משותף מתחילים באווירה טובה ונעימה, שיתוף פעולה זורם, היכרות עמוקה בין העובדים, בין העובדים למנהלים ועד התנהלות וסגנון עבודה חדש ומרענן.

מתי סביבת העבודה בחללים פתוחים יכולה לשמש כחסרון?

  • כאשר ישנו צורך בריכוז גבוה ושקט לטובת העבודה
  • שיחה פרטית חשובה ואישית מול עובד או מנהל
  • כאשר ישנו צורך בקיום ישיבות צוות או הנהלה

ואיך בכל זאת ניתן לשמר על הייחודיות של העבודה בחלל פתוח ועדיין לאפשר שקט ופרטיות כשמופיע הצורך? ישנו פתרון מושלם שכבר מנוצל בהרבה מקומות והוא מחיצות אקוסטיות. המחיצות האקוסטיות מעניקות את הפתרון האופטימלי לעבודה בחללים פתוחים, שכן הן מאפשרות פינות אינטימיות יותר כאשר יש צורך ועדיין שומרות על הקו של החלל הפתוח. המחיצות האקוסטיות בעלות זכוכית כפולה באמצעות חלוקות אנכיות או אופקיות לשמירה מקסימלית על השקט ומניעת כניסת רעשים. השמירה על רמת אקוסטיקה גבוהה היא חשובה מאוד אך גם שילובן של המחיצות בעיצוב המקום והאווירה ובדיוק את זה ניתן להשיג כאשר משתמשים בהן:

1. המחיצות בעלות אפשרויות עיצוב מגוונות וייחודיות כמו: מחיצות זכוכית, פנורמיות, קלאסיות, צבעוניות, מיוחדות למשרדים ועוד.
2. המחיצות מאפשרות חלוקה מדויקת ומעוצבת בכל חלל תוך הקפדה על הקו העיצובי שקיים במקום.
3. המחיצות מאפשרות חלוקת חללים בצורה החדשנית ביותר הקיימת היום, חלוקה המאפשרת חלל פתוח וזורם יחד עם חללים אישיים ופרטיים גם כן.
4. כל לקוח והצורך שלו, כל חללל עבודה והחלוקה הנכונה לו – המחיצות מותאמות ומותקנות בהתאם לצורכי הלקוח!
5. המחיצות האקוסטיות הן ניידות – זהו יתרון משמעותי כאשר רוצים לארגן מחדש את החלל המדובר, כך שינויים חשובים במשרד יכולים לקרות מהר יותר ובקלות רבה יותר.

שילוב מחיצות אקוסטיות בחללי עבודה יתרום רבות הן לאקוסטיקה של המקום והן לאסתטיקה ועדיין ישמר את העבודה המשותפת בין כל העובדים בחלל.