שיפוץ גינה – איך צמחיה מלאכותית יכולה לשדרג את החלל?

עלים ירוקים ופרחים צבעוניים הוא מראה נעים לעין בכל עת. הם מוסיפים צבע ורעננות, תחושה של חמימות ורוגע. חללים מעוצבים בריהוט הנכון ובאביזרים המתאימים יכולים להיראות לעיתים רשמיים וקרירים. בשילוב  עם צמחיה החלל מקבל שדרוג של ממש והעיצוב מקבל את הטאץ' האחרון והמשמעותי.

מעצבים רבים נעזרים בצמחיה מלאכותית בכל הגדלים והמינים כדי להשיג את המראה הנכון ואת האווירה שהעיצוב אמור לחולל.  לצמחיה לא טבעית יתרונות רבים, קל לטפל בצמחים, הם לא זקוקים לאור או אקלים מיוחד ואפשר להציב אותם בכל מקום בלי לדאוג לתחזוקה שוטפת, בלי השקיה בלי נשירה ובלי גיזום.

אפשרויות העיצוב הן רבות, כמעט אינסופיות. בשורות הבאות נמנה 5 אפשרויות לשדרוג אזורים וחללים על ידי צמחיה מלאכותית.

למלא את החלל

כאשר החללים בבית משדרים קרירות וריקנות, לא תמיד צריך לרוץ לקנות ריהוט חדש אלא נסו להוסיף צמחיה לפינות ריקות כדי לעורר עניין ולמשוך את העין. אפשר להציב צמחיה מלאכותית בכל מקום שתבחרו, על הרצפה, על שידה, בפינה חשוכה או בחדר האמבטיה.

שילוב צמחיה במשרדים ובחללי עבודה

מגמות חדשות בעולם העיצוב של חללי משרדים מצביעות יותר ויותר על רצון לשלב את הטבע בסביבת העבודה כדי לייצר סביבה המאפשרת תפוקה גבוהה יותר, השפעה חיובית על העובדים ועל חווית העבודה. אפשר לשלב שלל סגנונות וצמחים, ליצור מחיצות ירוקות ופינות ישיבה פרטיות ולשלב עיצוב מודרני עם קירות ירוקים.

קירות ירוקים

זוהי טכניקה של הכנסת צמחיה מלאכותית באופן שונה ולא מסורתי. בחללים שאין בהם מקום לגינה או להצבת צמחיה העומדת על רצפה, ניתן היום לכסות קירות שלמים בצמחיה ירוקה. הקיר הירוק יכול לשמש כחיפוי הקיר או כאמצעי לבידוד אקוסטי של חללים שונים. ניתן לעשות זאת באמצעות צמחים מלאכותיים או בעזרת חומר צמחי שעבר חניטה בשם "דקומוס".

עצי ענק מלאכותיים באזורי קבלה של בניינים

עצים מלאכותיים המופקים מגזעים אמיתיים אשר עברו תהליך חניטה משמשים כאלמנט עיצובי בחללים גדולים וגבוהים ומשאירים רושם עז בעיני המבקר. אפשר לראות עצים כאלה המוצבים על משטח שנראה כאדמה או בעציצי ענק מרשימים. משמש בעיקר באזורי קבלה של בתי מלון, ובנייני משרדים או מגורים. המראה הכולל המתקבל אלגנטי ומשדר יוקרה.

עיצוב גינות בגובה

למי שיש דירת גג או אזור גדול של מרפסת יכול לעצב את השטח כגינה המשלבת אדניות עם שיחים או עצים שאינם טבעיים הסובבים את המרפסת או הגג ויוצרים מתחם מנותק מהמתרחש מתחת ומאפשרים למי שיושב בין הצמחים להרגיש בטבע. צמחיה שאינה טבעית אינה מושכת חרקים, היכולים להיות מטרד די גדול בימות הקיץ החמים ובכך טמון היתרון בהצבת צמחיה זו באזורי ישיבה מחוץ לבית.

לסיכום, שלל אפשרויות קיימות לשילוב צמחיה מלאכותית בעיצוב הבית. ריהוט נכון ואביזרים מעניינים יחד עם עצים ופרחים ייצרו את השדרוג לחלל הבית, הגינה או המשרד.