החלפת צנרת כחלק משיפוץ הדירה

מתכננים לשפץ את הדירה בקרוב? האם ידעתם כי במהלך שיפוץ הדירה מומלץ להחליף את הצנרת הישנה כדי להימנע מתקלות בעתיד המחייבות פירוק אריחי חיפוי ורצפה ונזקים אחרים? ובכן, בין אם מתכננים שיפוץ מקיף ורחב בכל הנכס ובין אם מתכננים שיפוץ חלקי, רק במטבח או בחדרי השירותים והרחצה, עליכם להזמין חברת אינסטלציה מקצועית ואמינה כדי לבדוק את מצב הצנרת ותשתיות האינסטלציה. מומלץ להחליף צנרת שגילה מעל 10 שנים בצינורות חדשים, איכותיים ועמידים יותר.

שיפוץ דירה שגילה 10 שנים או יותר

ברוב הדירות הממוקמות בבנייני מגורים משותפים שגילם מעל 15 שנה, מותקנת צנרת ממתכת. הצנרת סובלת עם הזמן מנזילות ומפיצוצים כתוצאה מבלאי טבעי, גומיות יבשות, חיבורים רופפים, תנועת קרקע ומסיבות נוספות. מאחר ואתם מתכננים שיפוץ בדירה, חשוב לוודא כי קבלן השיפוצים מציע במפרט העבודה גם החלפה של תשתיות האינסטלציה.

הסיבה המרכזית להחלפת הצנרת הישנה היא למנוע בעיות בעתיד הקרוב. עליכם לזכור כי במידה ולא תחליפו את הצנרת הישנה, הנכם חשופים לבעיות כמו נזילות קשות, הצפות, פיצוצי צנרת, סתימות ועוד. לאחר שהשקעתם את מיטב כספכם בשיפוץ הדירה, אין לקחת סיכונים מיותרים ולגלות כחודש או חודשיים אחרי השיפוץ כי יש בעיה בצנרת ועליכם לפרק את אריחי הריצוף וחיפויי הקירות כדי להחליף את הצנרת הפגומה.

בנוסף, תוכלו לתכנן מחדש את מיקום הברזים, המקלחון, האסלות והכיורים, להוסיף נקודות מים בהתאם לצורך ולפי תוכנית האדריכל, ולשדרג את הנכס בהתאמה למאפייני אורח החיים המודרני. ההמלצה היא להתקין צנרת SP או צנרת איכותית אחרת, צנרת חדשה מבטיחה לכם שקט נפשי לשנים ארוכות, ללא תקלות, נזילות ופיצוצים. כמו כן, קל יותר לתקן צנרת SP ללא צורך בקידוחים ובחפירות בכל הבית, ולמעשה בהפיכת הדירה לאתר בנייה, בדיוק כפי שקורה בעבודות שיפוצים.

מהם היתרונות של החלפת הצנרת הישנה?

כל אינסטלטור מקצועי ויעיל ישמח להסביר לכם מדוע חשוב להחליף את הצנרת הישנה כחלק בלתי נפרד מעבודות השיפוצים בנכס.
לדברי אינסטלטור מקצועי, יש לבצע החלפת צנרת בכל פעם שמבצעים שיפוץ מסיבי וגדול בדירה מהסיבות הבאות:

  • מניעת תקלות אינסטלציה – מומלץ להחליף את הצנרת הישנה, בעיקר אם גילה מעל 10-15 שנים, כדי להימנע מתקלות בעתיד הקרוב או הרחוק ומנזקים העלולים להיגרם לתשתיות הדירה כתוצאה מנזילות ופיצוצי צנרת.
  • שקט נפשי – לאחר החלפת הצנרת אתם זוכים לשקט נפשי ויכולים ליהנות מתוצאות השיפוץ ללא צורך לחשוש מבעיות בצנרת ובתשתיות האינסטלציה בבית.
  • התאמה לאורח החיים המודרני – צנרת חדשה איכותית, עמידה ויעילה יותר, היא מתאימה לאורח החיים המודרני בו אנו עושים שימוש רב במים, וזקוקים לתשתיות מתקדמות וטובות יותר.
  • בידוד חום ורעשים – צנרת חדשה כמו SP מציעה בידוד יעיל בפני חום וקור, שכבה מבודדת למניעת רעשים ואטימה יעילה יותר.
  • איתור הצנרת ללא הרס – צנרת חדשה עשויה מחומרים איכותיים ועמידים המשולבים במתכת, כך ניתן לאתר בקלות את הצנרת בקירות וברצפה לתיקון נקודתי בבעיות, וללא צורך בחפירות והרס קירות או פירוק אריחי חיפוי וריצוף.